Wybierz język:   
  • Wersja polska
  • Deutch version

Konsulat Republiki Austrii w Katowicach

Koncert jazzowy: Martin Listabarth – Dedicated

Koncert jazzowy: Martin Listabarth – Dedicated

23.03.2023 w Akademii Muzycznej w Katowicach odbył się koncert młodego, niezwykle utalentowanego pianisty i kompozytora Martina Listabarth.
Współorganizatorem koncertu był Konsul Honorowy Republiki Austrii Mirosław Bienioszek wraz z Austriackim Forum Kultury w Warszawie.

__________

Koncert muzyki jazzowej:
Martin Listabarth – Dedicated

Jazz i muzyka klasyczna połączone ze sobą w niezwykle harmonijny sposób – na swoim drugim solowym albumie „Dedicated” wiedeński pianista i kompozytor Martin Listabarth kultywuje brzmienie, w którym melodia, radość gry i finezja muzyczna łączą się w porywający sposób.

Album „Dedicated” kontynuuje to, co autor zapoczątkował w swoim debiucie „Short Stories” z 2019 roku. Muzyka, która zachęca do marzeń i odpłynięcia w inne sfery, przyjemnie ciepłe i dostojne brzmienie, które chwyta nas łagodną ręką i nieuchronnie wciąga pod swój urok, melodie, które – czasem lekko taneczne i swingujące, czasem melancholijne w tonie – opowiadają różne historie, a wszystko to bez słowa.

„Każdy utwór na tej płycie jest dedykowany konkretnej osobie. Moim celem było zebranie opowieści od najróżniejszych kobiet i mężczyzn, których pasja do jakiejś dziedziny szczególnie mnie fascynuje. Szukałem w życiu i twórczości tych ludzi aspektów, które nie tylko inspirują mnie osobiście, ale które można również przełożyć muzycznie i tym samym stanowią punkt wyjścia dla danej kompozycji” – wyjaśnia artysta.

Oprócz licznych występów w Austrii koncerty Listabartha zaprowadziły go już do Niemiec, Czech, Słowacji, a nawet Chin. Swój aktualny program prezentował m.in. w wiedeńskim Musikverein, klubie jazzowym „Porgy & Bess", ORF Radiokulturhaus, a także na festiwalach takich jak „Jazzbühne Lech", „Klavierfestival Hainfeld" czy „Jazzwerkstatt Graz".

Więcej informacji: LINK