Wybierz język:   
  • Wersja polska
  • Deutch version

Konsulat Republiki Austrii w Katowicach

Obchody Święta Narodowego 2021

Obchody Święta Narodowego 2021

Z okazji Święta Narodowego Republiki Austrii odbyło się w Warszawie przyjęcie zorganizowane na zaproszenie Ambasadora Andreasa Stadlera i jego małżonki Rebekki Greenstein.
W wydarzeniu tym – utrzymanym w ścisłym reżimie sanitarnym – udział wzięli liczni przedstawiciele świata polityki, dyplomacji, kultury i nauki oraz wielu mieszkających i pracujących w Polsce Austriaków i Austriaczek.
W swoim przemówieniu Ambasador Stadler podkreślił dobre stosunki bilateralne łączące Polskę i Austrię, także w ramach Unii Europejskiej. Przypomniał również o niedawnej oficjalnej wizycie Prezydenta Federalnego Alexandra Van der Bellena w Polsce i zaznaczył, jak ważna jest współpraca w różnych dziedzinach – od ochrony klimatu, przez gospodarkę po politykę zagraniczną i wsparcie dla demokratycznych przemian na Białorusi.
Obchody Święta Narodowego były również okazją do oficjalnego powitania w Warszawie trzech nowych austriackich dyplomatek: pani Michaeli Pacher, zastępczyni ambasadora, pani Gudrun Hardimann-Pollross, dyrektor Austriackiego Forum Kultury oraz pani Valerie Breitenfeld, wiceszefowej wydziału handlowego.

Pełna treść przemówienia wygłoszonego podczas obchodów Święta Narodowego Republiki Austrii dostępna jest tutaj.