Wybierz język:   
  • Wersja polska
  • Deutch version

Konsulat Republiki Austrii w Katowicach

"Victor Ullmann in memoriam" w PSM w Cieszynie

2 i 3 kwietnia 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Cieszynie odbył się cykl mistrzowskich koncertów muzyki kameralnej „Viktor Ullmann im Memoriam”, których współorganizatorami byli: Austriackie Forum Kultury reprezentowanym przez Pana Dyrektora Ruperta Weinmanna, Instytut Polski w Wiedniu, Powiat Cieszyński, Miasto Cieszyn oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. Paderewskiego w Cieszynie. Patronem wydarzenia był Konsulat Honorowy Republiki Austriacki, reprezentowanym przez Pana Konsula Mirosława Bienioszka.

Podczas wieczornego koncertu dnia 2 kwietnia zaprezentował się wiedeński Aron Quartett w składzie: Ludwig Muller – I skrzypce, Barna Kobori – II skrzypce, Georg Hamann – altówka i Christophe Pantillon – wiolonczela. W wykonaniu muzyków zabrzmi m.in. III Kwartet smyczkowy op. 46 Viktora Ullmanna.

Koncert był zwieńczeniem organizowanych w tych samych dniach VI Cieszyńskich Spotkań Muzycznych młodych kameralistów – przedsięwzięcia adresowanego do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia z całego kraju i przyjmującego formułę konkursową.

Źródła:

  • https://wiadomosci.ox.pl/aron-quartett-wiedenski-kwartet-smyczkowy-w-koncercie-victor-ullmann-in-memoriam,57001
  • https://www.facebook.com/events/317048768996402/