Wybierz język:   
  • Wersja polska
  • Deutch version

Konsulat Republiki Austrii w Katowicach

Wręczenie odznak honorowych Dyrektorowi Rafałowi Sobczakowi oraz Dyrektorowi Thomasowi Holzmannowi

Wręczenie odznak honorowych Dyrektorowi Rafałowi Sobczakowi oraz Dyrektorowi Thomasowi Holzmannowi

W imieniu Prezydenta Alexandra Van der Bellena Ambasador Austrii w Polsce Andreas Stadler wręczył honorowe odznaki za zasługi dla Republiki Austrii.
Pan Rafał Sobczak został odznaczony Austriackim Krzyżem Honorowym Nauki i Sztuki I Klasy. Podczas swojej pracy jako dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu Rafał Sobczak wniósł niezwykły wkład w wymianę kulturalną, pod jego kierunkiem zacieśniły się polsko-austriackie więzi kulturowe. Instytut realizuje przede wszystkim projekty, których wyraźnym celem jest dialog między artystami. Dyrektor Sobczak wniósł również znaczący wkład w projekty wspólnego rozpatrywania trudnych kwestii historyczno-politycznych.


Panu Thomasowi Holzmannowi Ambasador wręczył Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii. Thomas Holzmann jest odpowiedzialny za założenie Instytutu Austriackiego w Polsce oraz za całą współpracę i kierownictwo oddziałów, a więc i za ich sukces naukowy. Instytut Austriacki jest szczególnie pozytywnie postrzegany przez polskich odbiorców i dzięki dużej liczbie młodych kursantów współtworzy nowoczesny wizerunek Austrii. Thomas Holzmann od samego początku inicjuje liczne wydarzenia dla polskich uczniów i nauczycieli języka niemieckiego, oprócz kursów i egzaminów, które mają na celu nie tylko naukę języka, promuje także spotkania międzykulturowe.


Wydarzenie odbyło się przy akompaniamencie dwóch ukraińskich artystek Olgi Kozlan i Katarzyny Stelmashuk, a wyśmienita kuchnia oraz austriackie wino zadbały o podniebienia gości.

Źródło: Ambasada Austrii w Warszawie