Wybierz język:   
  • Wersja polska
  • Deutch version

Konsulat Republiki Austrii w Katowicach

Spotkanie noworoczne z korpusem konsularnym

Spotkanie noworoczne z korpusem konsularnym

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podejmował na spotkaniu noworocznym przedstawicieli korpusu konsularnego.

 W spotkaniu w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego uczestniczyli też wicewojewodowie Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka oraz Adam Ostalecki, dyrektor generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– To wyjątkowy dla mnie zaszczyt i honor móc Państwa tu gościć – mówił witając przybyłych wojewoda Jarosław Wieczorek. Wojewoda złożył przybyłym dyplomatom życzenia noworoczne.  Przywołując  niedawne obchody Święta Trzech Króli w Cieszynie z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy, życzył dyplomatom dobra i pokoju. – Nam wszystkim jedno i drugie jest potrzebne – podkreślił. Dziękował też za dotychczasową współpracę i wspólne przedsięwzięcia i projekty.

W imieniu dyplomatów głos zabrała dziekan korpusu dyplomatycznego Adrienne Körmendy, Konsul Generalna Węgier w Krakowie. – Dziękuję za otwartość i gotowość do współpracy – mówiła. Głos zabrali też Ziyad Raoof, pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce, który mówił o trudnej sytuacji swojego kraju i zwracał się z prośbą o pomoc humanitarną i współdziałanie w zwalczaniu terroryzmu oraz Mirosław Bienioszek, Konsul Honorowy Republiki Austrii w Katowicach.

Spotkanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Gołowianie” z Dąbrowy Górniczej, podczas którego zabrzmiały kolędy i pastorałki. Poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czuchowa, a każdy z gości otrzymał upominek – ciasteczka upieczone przez czuchowianki  wraz z przepisem na ich przygotowanie.