Wybierz język:   
  • Wersja polska
  • Deutch version

Konsulat Republiki Austrii w Katowicach

Wysokie odznaczenie dla byłego konsula Tombińskiego

Wysokie odznaczenie dla byłego konsula Tombińskiego

Uroczystość wręczenia wysokiego odznaczenia dla byłego konsula generalnego Andrzeja Tombińskiego odbyła się 24 września w Konsulacie Generalnym w Krakowie.  Zaangażowanie i wsparcie byłego honorowego konsula Tombińskiego na rzecz rozwoju stosunków między Austrią a Polską Południową zostały docenione przez Prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellena, który przyznał mu Wielką Odznakę Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii. W 2013 r. Pan Andrzej Tombiński objął kierownictwo Konsulatu Austrii w Krakowie w randze konsula honorowego odpowiedzialnego za obszar województw małopolskiego i śląskiego, a w latach 2016-2019 pełnił funkcję honorowego konsula generalnego w województwach małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.


Odznaczenie zostało przekazane Panu Tombińskiemu przez Ambasadora Wernera Almhofera. W uroczystości uczestniczyli wysokiej rangi goście ze świata polityki, nauki, kultury i gospodarki, m.in.  Prezydent Krakowa, Pan Jacek Majchrowski, Konsul Generalny Austrii, Pan Philipp Charwath, i Konsul Austrii w Katowicach, Pan Mirosław Bienioszek.

 

Źródło:

https://www.bmeia.gv.at/pl/ambasada-austrii-warszawa/aktualnosci/detail/article/wysokie-odznaczenie-dla-bylego-konsula-tombinskiego/